Clicky

راهنمای سایت ساز وبزی

پیش از شروع طراحی برنامه‌ریزی کنید

ایجاد یک سایت جذاب با تنظیم یک برنامه مشخص شروع می‌شود. برای شروع به نکات زیر توجه کنید.

هدف سایت خود را تعیین کنید

هر سایت هدفی دارد. اولین قدم برای طراحی یک سایت موثر، روشن کردن این هدف است. برای این کار، بر روی هدف اصلی خود تمرکز کنید. آیا می‌خواهید محصولات خود را بفروشید؟ کسب و کارتان را معرفی کنید؟ با هر هدفی که در نظر دارید در حالی که سایت خود را طراحی می‌کنید، بر آنچه می‌خواهید به دست آورید نیز متمرکز باشید.

مخاطبانتان را بشناسید

بعد از اینکه هدف سایت خود را مشخص کردید، وقت آن رسیده است که از بازدیدکنندگان سایت خود شناخت پیدا کنید که آنها چه کسانی هستند؟ چگونه به سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند و پس از مراجعه به سایتتان به دنبال چه چیزی هستند؟ شناخت هدف مخاطبان و نیازهای آنها به شما کمک می کند سایتی ایجاد کنید که برای بازدیدکنندگان سایتتان جذاب باشد.

تحقیق، مطالعه و بررسی

حتی اگر دید روشنی در رابطه با چگونگی ظاهر سایت خود دارید، برای ایده گرفتن، به بررسی سایت‌های دیگر نیز بپردازید. قالب‌های آماده وبزی بهترین و سریع‌ترین انتخاب برای طراحی است که قالب‌های بسیاری در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مشاهده سایت‌های ساخته شده با وبزی می‌توانید به بخش نمونه کارها مراجعه کنید و از آنها الهام بگیرید. همچنین برای نتیجه بهتر به سایت‌های رقبا و همچنین سایت‌های موفق حتی مربوط به مشاغل خارج از حرفه خود سر بزنید. 

سبک خود را پیدا کنید
قبل از شروع و انتخاب قالب، اطمینان پیدا کنید که سبک مورد نظر خود را به خوبی انتخاب کرده‌اید. شما بایستی قالبی را انتخاب کنید که مناسب شما و کسب و کارتان باشد و سپس برای تحقق بخشیدن به هدف خود تلاش کنید. ابتدا با انتخاب قالبی که منعکس کننده سبک کاری شما باشد، شروع کنید. ما توصیه می‌کنیم قالبی را انتخاب کنید که دارای رنگ‌های سازمانی‌تان باشد، برای طراحی بهتر به قسمت راهنما مراجعه کنید.

طرح اولیه سایتتان را ایجاد کنید

یک طرح جامع، سایت شما را به یک سایت منظم و برنامه‌ریزی شده تبدیل خواهد کرد که این طرح موجب صرفه جویی در زمان می‌شود و به عنوان یک ابزار مرجع در کل فرآیند طراحی سایت به شما کمک می‌کند که با برنامه‌ریزی سایتتان را طراحی کنید. طرح سایت باید لیستی از تمام صفحات، زیرشاخه‌ها و لینک‌های برنامه‌ریزی شده باشد و باید نشان دهد که آیتم‌ها به چه بخشی لینک می‌شود. بهتر است یک طرح اولیه از هر صفحه را ترسیم کرده و چیدمان  تمام اجزای صفحه (تصاویر، متن‌ها، ویدیوها، دکمه‌ها و غیره) را در آن مشخص کنید.

تصاویر و متن خود را از قبل آماده کنید

هر محتوایی که به سایت خود اضافه می کنید بر روند طراحی تأثیر می‌گذارد. تهیه محتوای خوب به شما کمک می کند تا منظم‌تر طراحی کنید و روند طراحی و  ویرایش را تسریع کنید.

نحوه بهینه سازی سایت از لحاظ SEO (بهینه سازی موتور جستجو)

سئو یا همان S.E.O. مخفف عبارت انگلیسی « Search Engine Optimization » و به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو است، به طوری که سایت شما در نتایج جستجو رتبه بالایی بگیرد. همزمان با طراحی و ایجاد محتوای سایت باید به فکر بهینه سازی سایتتان از لحاظ سئو باشید. برای شروع یادگیری و مطالعه مقالات سئو اینجا کلیک کنید.

 

 

نیاز به راهنمایی دارید؟

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

تماس با ما