Clicky

راهنمای سایت ساز وبزی

ایجاد شناسه ایرنیک

برای ثبت دامین ir، نیاز است که شما به عنوان یک شخص حقیقی یا حقوقی، در سایت مرکز ثبت دامنه کشوری ایران (ایرنیک) یک حساب کاربری ایجاد کنید.

طبق تصویر زیر، از سمت چپ سایت "مشخصه‌های شناسه" روی گزینه "ساختن شناسه کاربری" کلیک کنید.


در بخش بعد با این صفحه مواجه می‌شوید.

 بخش اول مخصوص ثبت نام کاربران حقیقی در سایت است. اگر قصد دارید مالکیت دامنه (ها)‌ به نام شخص خودتان باشد، روی گزینه "تکمیل فرم و دریافت شناسه" کلیک کنید.
در صورتی که قصد دارید شناسه (و مالکیت دامنه ها را) به نام شرکت، مؤسسه یا غیره ثبت کنید لازم است تا از گزینه‌های مربوط به هرکدام ثبت نام را انجام دهید.


 برای ساخت شناسه ایرنیک در حالت هایی غیر از شخص حقیقی، لازم است اطلاعات کامل مجموعه و مدارک خواسته شده را به دقت در سایت وارد کنید.
 صحت اطلاعات وارد شده، پس از ثبت نام از طریق ایرنیک چک خواهند شد،  در صورتی که به هر دلیلی درمشخصات شما مغایرتی وجود داشته باشد، در آینده به مشکل بر خواهید خورد.
 در قسمت نام شخص و سازمان، نام و نام خانوادگی خودتان را به لاتین و با املای صحیح بنویسید.

در بخش اطلاعات محرمانه اطلاعات را به خوبی بخاطر بسپارید زیرا در صورت فراموشی رمز عبور، یا انجام تغییرات مهم، امنیت حساب خود را تامین می‌کنید.

از بخش رابط های مجاز، گزینه "آزاد" را انتخاب کنید. تا نمایندگان (از جمله پشتیبانی وبزی) بتوانند دامنه مورد نظرتان را به نام شما ثبت کنند.

در انتها روی دکمه "بازنگری" کلیک کنید تا اطلاعات شما ثبت شود و در صورت صحیح بودن اطلاعات را تایید کنید و قوانین ایرنیک را تایید کنید تا شناسه برای شما ایجاد شود.

بعد از ثبت نام، اطلاعات ورود به ایمیل تان ارسال می‌شود. پس از اولین ورود، بایستی رمز عبور جدیدی انتخاب کنید و برای تایید رمز جدید، باید به پرسش امنیتی که هنگام ثبت نام انتخاب کردید، پاسخ دهید.

 

نیاز به راهنمایی دارید؟

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی در ارتباط باشید.

تماس با ما