Clicky

 راهنمای وبزی

استفاده از منو های ویرایشگر

ویرایشگر وبزی امکانی فراهم کرده تا هر طراحی دارید برای سایت خود پیاده کنید  در این ویرایشگر سه منو مختلف وجود دارد که هر کدام امکاناتی را شامل می شوند:

  1. منو سمت راست
  2. منو راست کلیک
  3. منو بالای صفحه

منو سمت راست 

هر چیزی که برای طراحی سایت لازم داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهد. 

تنظیمات صفحه

در این قسمت می توانید تنظیمات پس زمینه را تغییر دهید و همچنین نوع دسترسی به صفحات را مشخص کنید. تنظیمات مربوط به سئو هم در این قسمت انجام می شود. 

افزودن

با کلیلک روی دکمه «افزودن»،‌ شاهد لیستی از آیتم ها هستید که می توانید آن ها را به صفحه اضافه کنید. ایتم هایی مانند متن ، عکس، شکل، منو، بلاگ، اطلاعات تماس، دکمه و همه مواردی که برای طراحی یک صفحه نیاز دارید

بلاگ

نوشته هایی که در قسمت وبلاگ قرار داده اید را می توانید از این قسمت در صفحه وارد کنید. با هر حالی که مد نظرتان هست
فروشگاه: بعد از طراحی فروشگاه خود و شخصی سازی آن، با زدن این دکمه می توانید فروشگاه تان را به صفحه اضافه کنید. 

منو راست کلیک

با راست کلیک کردن روی صفحه، بسته به آیتمی که روی آن کلیک می کنید آپشن های متفاوتی در اختیار شما قرار می گیرد. تنظیمات، تغییر عکس، طراحی پس زمینه،‌تغییر رنگ و عکس پس زمینه، کپی، پیست و حذف، از جمله این آپشن ها هستند. 

منو بالای صفحه

منو بالای ویرایشگر هم ابزارها و تنظیماتی در اختیار شما قرار می دهد. 

صفحات

می توانید صفحه های جدید ایجاد کنید و بین صفحات ساخته شده گردش کنید. هر صفحه ای که می خواهید تغییر دهید را انتخاب کنید تا ویرایشگر همان صفحه را نشان می دهد. امکان مشاهده اطلاعات صفحات، کپی صفحات، تغییر نام شان و تنظیمات سئو در این قسمت وجود دارد.

ابزار

این منو جعبه ابزار، خط کش، ابزار گرید، هم ترازی با اشیا و خطوط راهنما را در اختیار شما قرار می دهد. با فعال کردن جعبه ابزار،‌ باکسی در گوشه سمت چپ نمایان می شود. ابزار های درون جعبه ابزار هم برای تراز کردن آیتم ها، هم اندازه مردن آن ها، کپی، پیست، حذف و ... به کار می رود.

رفتن به پنل مدیریت

دسترسی شما را برای رفتن به پنل مدیریت که در آن تنظیمات،‌ وبلاگ، فروشگاه و  ... وجود دارد فراهم می کند. 

ذخیره و انتشار

این گزینه تغییرات شما در صفحه را ذخیره و ثبت می کند و صفحه را منتشر می کند. 

پشتیبان گیری

ذخیره تغییرات اعمال شده را انجام می دهد.

پیشنمایش

بعد از ذخیره تغییرات می توانید صفحه وب نهایی را مشاهده کنید
نمایش در دستگاه های مختلف: این گزینه نمایش در دستگاه های مختلف را برای شما ممکن می سازد. بعد از طراحی نسخه دسکتاپ، با انتخاب موبایل و  تبلت می توانید نحوه نمایش در این دو دستگاه را مشاهده کنید و با انجام تغییراتی نسخه موبایل و تبلت سایت تان را طراحی کنید. در نتیجه یک وب سایت رسپانسیو خواهید داشت. یعنی وب سایتی که متناسب با صفحه نمایش دستگاه های مختلف تغییر سایز می دهد تا ظاهری مناسب داشته باشد.